موسسه خیریه نورالزهرا

مؤسسه خیریه نورالزهرا (س) در سالروز میلاد با سعادت وفرخنده “حضرت فاطمه زهرا(س) ” در سال 1368 تآسیس گردید در سالهای اول با همكاری  معدودی  از افراد خیر و نیکوکار با كمترین منابع مالی آغاز بكار نمودو  به شکرانه الطاف الهی در سال 1375 با شماره  ثبت 9354 و دریافت مجوز از پلیس  اطلاعات و امنیت تهران  بزرگ فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نمود .

حوزه خدمات موسسه

  1. کمک های نقدی
  2. کمک های غیرنقدی
  3. مسکن
  4. تحصیل و آموزش
  5. ازدواج و جهیزیه
  6. اشتغال و خودکفایی

کمکهای نقدی

1- پرداخت مستمری و حقوق ماهیانه

2- پرداخت كمك هزینه خرید یا اجاره مسكن

3- پرداخت كمك هزینه خرید یا تعمیر لوازم منزل

4- پرداخت كمك هزینه تحصیلی و آموزشی  به دانش آموزان و دانشجویان  فعال و ممتاز تا مقاطع بالاتر

5- پرداخت كمك هزینه درمانی و بهداشتی

6- پرداخت كمك هزینه تهیه و خرید جهیزیه و سیسمونی

کمکهای غیر نقدی

این کمک ها شامل :

1- ارزاق :

 شامل موادی است كه بتواند حداقل مایحتاج و نیازهای تغذیه ای خانواده های تحت پوشش را تامین نماید از قبیل برنج – روغن – چای – قند – شكر – خرما –پنیر-انواع حبوبات– ماكارونی – تن ماهی – رب و …كه بصورت دوره ای و یادر ایام خاصی از سال مانند (اعیاد مذهبی و سنتی و ماه مبارك رمضان )و حسب سفارش خیرین گرامی در ادای نذورات ایشان  انجام ودر بین مددجویان توزیع می گردد.

 2- گوشت و مرغ :

 شامل گوشت گوسفندی(نذورات قربانی)– ماهی و مرغ است كه بصورت ماهیانه توزیع می گردد.

3- غذای گرم :

شامل انواع غذاهای نذری خیرین عزیز  می باشد كه بصورت دوره ای و در ایام خاصی از سال مانند اعیاد مذهبی و سنتی و ماه مبارك رمضان انجام می پذیرد.

 4-البسه:

توزیع پوشاک-کیف وکفش –لوازم التحریردرسال تحصیلی و عید نوروز مابین مدجویان عزیز

تحصیل و آموزش

اين مؤسسه تا كنون با پرداخت بيش از30 مورد كمك هزينه تحصيلي به فرزندان (دانش آموزان و دانشجويان ) خانواده هاي تحت پوشش خود توانسته است سهم بسزايي درريشه كني بيسوادي و فقر فرهنگي و ترويج و ارتقاء سطح علمي عزيزان تحت پوشش خود ايفاء نمايد .

اشتغال و خودکفایی

اين مؤسسه تا كنون باتلاش پيگيرو مستمر خوددر جهت خودکفايي وعزتمند نمودن خانواده هاي تحت پوشش توانسته بيش از 30 نفر از اين عزيزان را در نهادهاي دولتي و خصوصي مشغول بکار نمايد.

مسکن

اين مؤسسه با علم بر تخصيص بيش از 80 درصد درآمد خانواده هاي تحت پوشش خود به تامين مسكن و با اهتمام به رفع اين معضل اساسي اجتماعي در سال 91 اقدام به ساخت مجتمعي آپارتماني در 4 طبقه و شامل 9 واحد با متراژهاي 45 الي 46 متري نمود كه با تكميل آنها در سال 92 نسبت به واگذاري تعدادي از واحدها و اسكان تعدادي از مددجويان تحت پوشش خود در مجتمع مذكور اقدام نمود و نيز با پرداخت بيش از7 مورد كمك هزينه خريد –11 مورد کمک هزينه رهن و3 مورد کمک هزينه اجاره مسكن به مددجويان تحت پوشش خود توانسته است گامي موثر در رفع اين معضل اساسي و اجتماعي بردارد . اميد است با توكل بر خداوند منان و حمايتهاي خيرين عزيزاز اين امر خداپسندانه در تحقيق جامعه اي بدون مستاجر مفيد فايده واقع گرديم .

ازدواج و جهیزیه

اين مؤسسه تا كنون توانسته است با پرداخت بيش از 108 مورد كمك هزينه خريد جهيزيه و سيسموني فرزندان خانواده هاي تحت پوشش خود نقش به سزايي در ترويج فرهنگ و سنت حسنه ازدواج ايفا نمايد.